Organizacja procesu wychowawczo-dydaktycznego opiera się na realizacji założeń „Podstawy programowej” Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN), wspieranej przez wybrane programy nauczania. Stawiamy na metody aktywizujące dzieci, rozwijając ich samodzielność i aktywność. Wykorzystujemy m.in.:

• program wczesnego wykrywania dysleksji,
  • elementy „Metody Dobrego Startu” M. Bogdanowicz,
  • elementy pedagogiki zabawy „Klanza”,
  • „Rośnij z Didasko”.

Programy, które my realizujemy

Programy Wspierające Różnorodny Rozwój

W naszym przedszkolu dbamy o różnorodne aspekty rozwoju dzieci, wykorzystując programy dedykowane poszczególnym obszarom:

• Program wczesnego wykrywania dysleksji: Opatrujemy dzieci wczesnym wsparciem w rozwijaniu umiejętności czytania i pisania.
  • Elementy „Metody Dobrego Startu” M. Bogdanowicz: Kontynuacja programu wspomagającego rozwój językowy.
  • Elementy pedagogiki zabawy „Klanza”: Wykorzystujemy kreatywne metody w edukacji poprzez zabawę.
  • „Rośnij z Didasko”: Program wspierający rozwój dziecka w różnych dziedzinach.

Program Kształcenia Artystycznego

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na edukację artystyczną, rozwijając zainteresowania i talenty dzieci poprzez:

• Spotkania z aktorami, muzykami: Inspirujące spotkania w przedszkolu i teatrach.
  • Spotkania ze sztuką w galeriach, muzeach: Teatr Pantonimy, iluzjoniści
  • Uczestnictwo w koncertach: Cykliczne wydarzenia w przedszkolu i salach koncertowych (Zamek Książąt Pomorskich, gmach TVP Szczecin)

Program "Key to Learning" - Klucz do Uczenia Się

W Szczecinie jesteśmy  placówką z certyfikatem do wprowadzania Programu „Key to learning” – „Klucz do uczenia się”.

Jest to unikalny program edukacyjny opracowany przez Galinę Dolya z Wielkiej Brytanii. Do programu dodano także pomysły, które powstały w oparciu o najnowsze wyniki prowadzonych na całym świecie badań nad procesem uczenia się dzieci.

Program „Key to learning” tworzy prawidłowe warunki, by umysły dzieci otworzyły się na wiedzę, by nauka stała się przyjemnością i by dzieci mogły rozwinąć kreatywność.

Program ten realizowany jest w Przedszkolach w Anglii, Szkocji, Włoszech, Francji, USA, Nowej Zelandii, Szwajcarii i Niemczech. Istotne w programie „Key to learning” jest „jak”, a nie „co”. Dzięki temu programowi dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności, lecz uczą się także jak tę wiedzę zdobywać.